Dbaj o serce! Kardiologia - dla urody

UKG cieszyn

W niej lekarz kardiolog określi poprzez

Chcąc zachować długą witalność i zdrowie, jednym z najważniejszych aspektów jest zadbanie o nasze serce.
W Polsce choroby związane ze złą pracą serca z roku na rok występują w coraz większej liczbie.
Co jednak zrobić

Dbaj o serce! Kardiologia - dla urody UKG cieszyn
, by dowiedzieć się, w jakim stanie jest nasze serce? Po pierwsze należy skonsultować się z najbliższą placówką medyczną. W niej lekarz kardiolog określi poprzez badania stan naszego zdrowia. EKG jest standardowym badaniem serca, które monitoruje ilość jego uderzeń na minutę, ponadto dzięki temu badaniu lekarze są w stanie wykryć na wczesnym etapie różne choroby serca.
W wypadku gdy w badaniach pojawi się coś niepokojącego, powinniśmy jak najszybciej rozpocząć leczenie.
Poza tradycyjnymi lekami dobrze jest zmienić swoje codzienne nawyki. Pierwszą rzeczą powinno być ograniczenie do minimum spożywania artykułów zawierających duże ilości soli i cukru. Produkty te negatywnie wpływają na pracę serca.
Innym rozwiązaniem jest zwiększenie naszej aktywności fizycznej. Dobrym pomysłem są tutaj długie spacery, czy biegi po parku. Poprzez wysiłek fizyczny zwiększymy objętość serca oraz ilość krwi, jaką jest ono w stanie przepompować. Ponadto dotlenimy nasz cały organizm, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.
Choroby serca z roku na rok są coraz częstsze. Dlatego rozsądnie jest wdrożyć do swojego życia zdrowe nawyki żywieniowe, jak i zwiększyć aktywność na świeżym powietrzu. Za sprawą tych kilku rozwiązań będziemy w stanie cieszyć się zdrowiem przez wiele kolejnych lat.


To właśnie on w połączeniu z

Kto z nas nie chciałby żyć jak najdłużej a przy tym zachować swoje zdrowie? Na każdym wręcz przyjęciu urodzinowym śpiewamy solenizantowi uroczyste "Sto lat". Co jednak robimy, aby w swoim życiu zbliżyć się choć trochę do tego wyniku? Rozwój medycyny i technologii na przestrzeni lat spowodował, że żyjemy dłużej i wygodniej, a co za tym idzie prowadzimy coraz bardziej siedzący tryb życia. To właśnie on w połączeniu z niezdrowym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej powoduje u nas wiele chorób, w tym również choroby serca. Oczywiście przyczyną tych chorób są również wady wrodzone, np. niedomykalność zastawki mitralnej.

Wiele osób nie ma pojęcia, że w ich organizmie dzieje się coś niedobrego i lekceważy objawy mogące wskazywać na wady jednego z najważniejszych organów w naszym ciele. A z wadami serca jest tak jak z usterkami samochodu - nawet niewielka usterka, jeżeli jest lekceważona pogłębia się i może prowadzić do bardziej skomplikowanych awarii. Dlatego tak ważna, obok zdrowego stylu życia, jest diagnostyka. Wizyta u kardiologa nie jest niczym upokarzającym i bolesnym, a mitem jest, że chodzą do niego tylko osoby starsze. Kardiolog przeprowadzi z nami wywiad lekarski oraz zbada nas specjalistycznym sprzętem takim jak echokardiograf, a także w razie potrzeby EKG. Na podstawie wyników badań udzieli nam porad oraz w razie konieczności przepisze nam odpowiednie lekarstwa. Dlatego też, jeżeli odczuwamy objawy mogące wskazywać na choroby serca, nie zwlekajmy z wizytą u lekarza.


Bardzo ważne jest również to co

Serce jest z całą pewnością jednym z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Dlatego trzeba dbać o nie ze szczególną starannością. Oprócz regularnych ćwiczeń fizycznych i zdrowego odżywiania ważne jest, by utrzymywać odpowiednią masę ciała.


Istnieje wiele mniej lub bardziej znanych chorób układu krążenia. Wymienić można tutaj na przykład miażdżycę, choroby wsierdzia i osierdzia, lub chorobę niedokrwienną serca. Aby dowiedzieć się, w jakim stanie jest nasze serce, trzeba zrobić badanie zwane EKG. Badanie to najczęściej przeprowadza i ocenia kardiolog. Dobry specjalista od razu wychwyci wszelkie nieprawidłowości w pracy narządu. Choroby serca często nie dają jednoznacznych objawów. W początkowej fazie mogą nawet nie zostać przez chorego zauważone. Ludzie mają również skłonność do bagatelizowania niektórych dolegliwości.


Jeżeli lekarz zdiagnozuje u nas chorobę serca, to trzeba koniecznie porzucić złe nawyki. Na pewno powinniśmy zaprzestać palenia tytoniu oraz papierosów elektronicznych. Należy zadbać o prawidłową masę ciała i regularnie uprawiać jakąś formę wysiłku fizycznego. Wskazane są długie spacery, pływanie i jazda na rowerze. Bardzo ważne jest również to, co jemy. Dla naszego serca korzystne będzie przestawienie się na dietę z mniejszą ilością czerwonego mięsa. Warzywa i owoce mają bardzo dużo witamin i innych mikroelementów, które poprawiają działanie całego organizmu. Tych produktów powinniśmy jeść zatem jak najwięcej. Najważniejsze to pamiętać, że nikt inny nie zadba o nasze zdrowie, musimy zrobić to sami.